KLUB SPORTOWY WICHER GWIŹDZINY - strona oficjalna

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

OSSA BISKUPIEC 3:2 GRUNWALD GIERZWAŁD
WEL LIDZBARK WELSKI 2:0 ISKRA NARZYM
KS MROCZNO 2:1 ZAMEK KURZĘTNIK
START NIDZICA 1:2 LIDER ZŁOTOWO
AVISTA ŁĄŻYN 0:9 GMINA KOZŁOWO
WICHER GWIŹDZINY 2:3 LZS MSZANOWO

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Odtwarzacz

Prasa o meczu

www.GazetaOlsztynska.pl » Nowe Miasto Lubawskie » Lato sprzyja zabawie i integracji na świeżym powietrzu

2008-07-23

Lato sprzyja zabawie i integracji na świeżym powietrzu

W Marzęcicach bawiono się w cieniu strażackiej remizy, a w Gwiździnach kawalerowie umówili się na mecz z żonatymi. W obu wioskach pod Nowym Miastem Lubawskim w miniony weekend było gwarnie i festynowo.

Fot. Stanisław R. Ulatowski

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

W Marzęcicach festyn odbył się rodzinny, którego organizatorami byli Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku, Ochotnicza Straż Pożarna w Marzęcicach i miejscowy Zespół Szkół. Wokół strażackiego placu rozstawiono stoiska, na których kusiły staropolskie smakołyki ze swojskim smalcem na chlebie z ogórkiem, grillem i pysznymi ciastami w roli głównej. Na scenie natomiast wdzięczyły się znane zespoły Kurczaczki i Anibabki z Kurzętnika, które od niedawna występują w ludowych strojach lubawskich. Część artystyczną uświetniły również lokalne szkolne solistki — Milena Zielińska oraz Joanna Zielińska. Nie mogło również zabraknąć kabaretu Niepoprawny. Wiele ciekawych konkursów zorganizowano zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wieczorem na placu przed remizą OSP rozpoczęła się potańcówka, która trwała do północy.
Od ponad dwudziestu lat, zawsze w trzecią niedzielę lipca, w Gwiździnach odbywa się festyn, którego główną atrakcją jest mecz kawalerowie — żonaci. W minioną niedzielę panowie spotkali się na boisku sportowym już dwudziesty pierwszy raz. Po meczu Tomasz Waruszewski,
prezes klubu Wicher Gwiździny wręczył zwycięzcom puchar przechodni, który przynajmniej przez rok będzie własnością kawalerów. Zwycięstwo uczczono też strumieniami wzburzonego szampana. Sportowym zmaganiom towarzyszył festyn, którego główną atrakcją była loteria fantowa. Nie zabrakło też atrakcji dla maluchów. Biesiada przy muzyce "człowieka orkiestry", Pawła Dembińskiego trwała do późnych godzin wieczornych.
Stanisław R. Ulatowski

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

www.GazetaOlsztynska.pl » Kawalerowie grali z żonatymi, a obok latały wałki

2007-07-17

Kawalerowie grali z żonatymi, a obok latały wałki

Chyba najbardziej oczekiwanym wydarzeniem sportowym w Gwiździnach — powiat Nowe Miasto Lubawskie — są mecze piłkarskie między kawalerami i żonatymi. W niedzielę drużyny te spotkały się już po raz dwudziesty!

Wspólne zdjęcie kawalerów i żonatych.

Fot. Stanisław R. Ulatowski

Na pomysł zorganizowania takiego niecodziennego pojedynku dwadzieścia lat temu wpadł Roman Gawiński, animator lokalnego sportu. A że pomysł chwycił, więc każdego roku na boisko wybiegają drużyny żonatych i kawalerów.

Niedzielny mecz zakończył się dość nietypowo, bo remisem 4:4. Dlaczego jest to wynik nietypowy? — Bo w historii tej imprezy do tej pory odnotowano tylko dwa remisy — wyjaśnia Ryszard Domżalski, jeden z organizatorów spotkania.
Gole dla żonatych zdobyli Waldemar Dąbrowski (1) i Jacek Elgert (3), natomiast wśród kawalerów łupem bramkowym podzielili się Maciej Kamiński, Mateusz Osicki, Dawid Kamiński i Rafał Seroczyński.

Ciekawostką meczu był udział w nim aż trzech pokoleń jednej rodziny — jednocześnie po boisku biegał Roman Gawiński, jego syn oraz wnuk.
Remis spowodował małe zamieszanie, ponieważ przygotowano tylko jeden puchar — dla zwycięskiego zespołu. Z tego powodu zorganizowano więc dodatkowy konkurs rzutów karnych, który ostatecznie wygrali kawalerowie.

Jednak piłka nożna nie była jedyną atrakcją niedzieli w Gwidździnach, bowiem przeprowadzono jeszcze dwa konkursy: rzutu wałkiem i siłowania na rękę. Jak się łatwo domyślić, pierwszy był przeznaczony tylko dla pań. Bezkonkurencyjna okazała się (trzeci raz z rzędu!) Malwina Grochowalska z Gwiździn, której wałek przeleciał 20,6 m.
Natomiast zawody siłowania na rękę wygrał Michał Wolski, mieszkaniec wsi Kuligi.

Stanisław R. Ulatowski/www.gazetaolsztynska.pl

Wicher-Mewa
Ładowanie...

WICHER GWIŹDZINYLZS  MSZANOWO
WICHER GWIŹDZINY 2:3 LZS MSZANOWO
2018-06-17, 14:00:00
    relacja »

Chcesz wspomóc Klub?

Wszystkim, którzy zechcą pomóc nam przez wsparcie finansowe w niełatwej  sprawie utrzymania i istnienia Klubu Sportowego Wicher Gwiździny podajemy numer konta bankowego. Za wszelkie wpłaty z góry serdecznie dziękujemy !

Bank BGŻ S.A.

45203000451110000002103710

pon.

06-2018

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. mementor 77