Aktualności

Wicher 3 : 2 Tyrowo

• autor: wicher1980, 2009-05-26 00:08

Wygraliśmy  z  wiceliderem . . .

To był trudny mecz, mecz walki, ale z tego pojedynku to Wicher wyszedł zwycięski. Agresywna gra skutkowała licznymi kartkami - w sumie dwie czerwone i dziewięć żółtych. Piłkarze obydwu drużyn zostawili dużo zdrowia na boisku. Zwycięstwo cieszy o tyle, że przeciwnikiem była silna drużyna z Tyrowa k/Ostródy, która aktualnie zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli.

Od początku meczu Wicher przejął inicjatywę, narzucił własny styl gry. Nasi piłkarze częściej byli przy piłce, konstruowali więcej akcji, częściej atakowali bramkę rywali. Na efekty nie trzeba było długo czekać, już w pierwszym kwadransie gry mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje, których niestety nie wykorzystał Jakub Kamiński

Zabrakło ogrania, pewności, a przede wszystkim doświadczenia. Jednak powiedzenie do trzech razy sztuka sprawdziło się w 25 minucie gry i wtedy Jakub nie dał już szans bramkarzowi umieszczając piłkę w siatce
Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Wicher zdominował grę, od czasu do czasu atakując bramkę rywali. Drużyna z Tyrowa choć sporadycznie zagrażała naszej bramce, to po strzale Andrzeja Pasiuta z ośmiu metrów mogła paść wyrównująca bramka.

Mimo, iż nasi piłkarze na przerwę schodzili jako zwycięscy, to nie było widać na ich twarzach radości, a to co najbardziej zapamiętali z pierwszej połowy to niewykorzystane sytuacje Kuby. Pytania dlaczego nie strzelił w takiej sytuacji, będąc sam na sam z bramkarzem i stwierdzenie - a mogliśmy wygrywać już 3:0 dominowały w dyskusji. Nie wiadomo, czy wychodząc na drugą połowę piłkarze przestali już rozpamiętywać utracone gole Kuby, ale faktem jest, że to rywale przystąpili do drugiej połówki bardziej skoncentrowani. Gra się wyrównała, rywale coraz częściej i śmielej zaczęli atakować naszą bramkę, aż w końcu w 55 minucie strzelili gola, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Dla nas był to cios tak mocny, że przez kilka dobrych minut nie mogliśmy się po nim pozbierać, co wykorzystał rywal i w odstępstwie 2 minut strzelił nam drugiego gola. Nie pierwszy to już raz Wicher traci bramki seryjnie i dlatego nasza drużyna musi popracować nad aspektem psychologicznym po utracie bramki. Możemy ograniczyć chaos w grze w tych trudnych dla zespołu momentach, jeśli ograniczymy pretensje do kolegów z zespołu, jeśli będziemy mniej gadać, a więcej grać ! No i nie trzeba nikomu tłumaczyć, że wiara w zwycięstwo powinna być do ostatniego gwizdka sędziego. Na szczęście w tym meczu wiary nam nie zabrakło, bo odmieniając losy spotkania potwierdziliśmy, że potrafimy ograć nawet wicelidera! W 75 minucie obrońca rywali wybił piłke głową wprost na głowę Andrzeja Frassa, a ten pewnie umieścił ją w bramce. Było 2:2

Chwilę później postawiliśmy kropkę nad i. Piotr Szpakowski w przepięknym stylu wykonał rajd między rywalami nie tracąc przy tym piłki i ostatnim podaniem uruchomił Kubę Kamińskiego, który zdobył swoja drugą bramkę w tym meczu (niestyty na filmie można zobaczyć tylko końcówkę akcji)
Tyrowo nie poddało się i szukało swojej szansy na remis. Było bliskie osiągnięcia tego celu w 88 minucie, jednak sędzia bramki nie uznał, gdyż padła ona z ewidentnego spalonego.

Napięcie, nerwowość, ostra, siłowa gra rosły w tym meczu z minuty na minutę. Sędzia często musiał sięgać po kartoniki. Po czerwonych kartkach dla Andrzeja Frassa i Piotra Szpakowskiego od 84 minuty graliśmy w dziewiątkę.

W tym meczu pokazaliśmy charakter. Pokazaliśmy, że przegrywając można ostatecznie wygrać. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zespołowa gra szczególnie w pierwszej połowie meczu i w drugiej po utracie drugiego gola. Za wiarę i wolę walki do końca całej drużynie należą się wielkie brawa. Tak dalej trzymać panowie !