Odtwarzacz

Aktualności

WICHER ZDEKLASOWAŁ WICELIDERA !

• autor: ric-70, 2009-06-14 17:41
W przedostatniej kolejce rozgrywek naszej grupy B klasy Wicher wybrał się do podostródzkiego Samborowa, gdzie swoje mecze, z uwagi na remont własnego boiska, rozgrywa aktualny wicelider rozgrywek - drużyna OSP "Płomień" Turznica. Grający bezkompromisowo tej wiosny (żadnych remisów!) Orange Team postarał się o sporą niespodziankę i rozbił gospodarzy 6:1 !!! ..............

Nawet niepoprawni optymiści nie przewidzieliby takiego wyniku, tym bardziej, że na daleki wyjazd udało się tylko 12 zawodników, ale z drużyną mógł pojechać wreszcie trener Dariusz Urbański (nieobecny z powodu obowiązków służbowych na 2 ostatnich przegranych meczach).Tym razem powiedzenie prezesa naszego klubu Tomasza Waruszewskiego - „nie ma ludzi niezastąpionych” miało 100% rację bytu....i nie ilość miała znaczenie ale jakość !.....Gospodarze już w 30 sekundzie powinni prowadzić 1:0, ale na szczęście napastnik Płomienia dokonał sporej sztuki i nie trafił w piłkę zagraną wzdłuż linii bramkowej, będąc metr przed pustą bramką ! Ta akcja podziałała na naszych obrońców jak kubeł zimnej wody i zaczęli grać uważniej...W 9 minucie Marian Szpakowski ściągnął na siebie obrońców i głową odegrał piłkę do nieobstawionego Jakuba Kamińskiego, który będąc 16 metrów od bramki bez namysłu uderzył z pierwszej piłki i umieścił ją tuż przy słupku ...gol ! Prowadzimy 1:0 ! W 18 minucie nieudana pułapka ofsajdowa kosztowała nas utratę bramki, napastnik z Turznicy wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i doprowadził do remisu. Kilka minut później arbiter puścił akcję gospodarzy na ewidentnym spalonym, ale Bartosz Stawicki w świetnym stylu wybronił strzał zawodnika Płomienia. W doliczonym czasie I połowy w okolicach narożnika pola karnego faulowany został Marian Szpakowski, do rzutu wolnego podszedł Michał Warmiński, bramkarz nie wziął poprawki na silnie wiejący wiatr ( od czasu do czasu nasz patron nam sprzyja..!) i gospodarze dostali gola do szatni...Po przerwie Wicher zaatakował, stwarzaliśmy groźne sytuacje, w 56 minucie Andrzej Frass będąc na czystej pozycji niepotrzebnie podał do stojącego na spalonym Jakuba Kamińskiego, kolejna akcja : Kuba lobuje bramkarza jednak niecelnie, w 60 minucie Piotr Szpakowski ograł obrońców i wyłożył futbolówkę Jakubowi, jednak gracz gospodarzy ubiegł naszego napastnika...w 69 minucie Marian Szpakowski będąc sam przed bramkarzem Płomienia został z tyłu powalony przez rozpaczliwie interweniującego obrońcę , ale sędzia nie dopatrzył się faulu i nie podyktował „11”...Z kolei nasza obrona, do której w I połowie można było mieć zastrzeżenia w drugiej odsłonie zagrała po „profesorsku” Leszek Bytner był nie do przejścia, wprowadzony w 55 minucie za Roberta Lendzionowskiego Patryk Rumiński grający pierwszy raz na prawej obronie dobrze wkomponował się w tę formację, grający na stoperze Sebastian Kalwasiński „łatał dziury” a jeśli już piłkarze wicelidera przedostali się w nasze pole karne, czy uderzali z dalszej odległości to bezbłędnie bronił Bartosz Stawicki – tym występem w pełni zrehabilitował się za wpadkę z meczu z Jamielnikiem. I nadszedł ostatni kwadrans meczu, 15 minut powalającej gry Wichru, minuty druzgocące ekipę wicelidera, który za wszelką cenę chciał odwrócić losy spotkania i atakował większą liczbą zawodników, dzięki czemu nasi gracze mieli więcej miejsca do gry z przodu i co wreszcie potrafili bezlitośnie wykorzystać ....w 70 minucie po rzucie rożnym w pole karne wbiegł z piłką Waldemar Nowakowski, minął obrońcę i z końcowej linii zagrał tak ,że Piotr Szpakowski tylko dostawił nogę .... prowadzimy 3:1 ! Trzy minuty później kontra - Dawid Grugiel w tempo zagrywa do Jakuba Kamińskiego,który wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem i zdobywa 2 gola w meczu....minęły dwie minuty i Kuba rewanżuje się Dawidowi asystą a ten wykorzystuje gapiostwo golkipera Płomienia i precyzyjnym strzałem zdobywa gola na 5:1 ! W 88 minucie szybko wykonany rzut wolny w środku boiska przez Michała Warmińskiego – wrzutka w pole karne Dawid Grugiel wygrywa pojedynek w powietrzu z bramkarzem(!) i głową ustala wynik meczu na 6:1!!! Kibice, działacze i piłkarze wicelidera z Turznicy są w szoku a my w świetnych humorach opuszczamy Samborowo...Taką grę Orange Teamu chcielibyśmy oglądać co tydzień !