Odtwarzacz

Aktualności

3 punkty w niesamowitych okolicznościach...

• autor: stepq155, 2012-04-22 19:24

W jakże piękne niedzielne popołudnie piłkarze z Gwiździn wybrali się na jeden z najtrudniejszych wyjazdów do Turznicy, by zmierzyć się z miejscowymi 'strażakami'. Piękny stadion jak na B-Klasowe standardy zrobił ogromne wrażenie na przyjezdnych, którzy bardzo zmotywowani wyszli na rozgrzewkę przedmeczową. Jak się okazało motywacja pomogła i wywieźliśmy z ciężkiego terenu bardzo cenne 3 punkty i bardzo zbliżyliśmy się do czołówki.

Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy w pierwszych 10 minutach mieli 3-4 doskonałe okazje do strzelenia gola, ale nie potrafili ich wykorzystać. Dopiero po pierwszym kwadransie do głosu doszli goście, Radek Pełka sprytnie minął obrońcę z Turznicy i mocno uderzył z 16 metrów, niestety piłka trafiła tylko w słupek. Chwilę później podobną sytuację miał Mateusz Dembiński i piłka również trafia w słupek. Dalsza gra w pierwszej połowie to walka w środku boiska i nieliczne okazje z jednej i z drugiej strony, dobrą sytuację do strzelenia bramki miał Adrian Urbański, lecz jego potężny strzał z trudem obronił bramkarz. W 40 minucie gospodarze wyprowadzają kontraatak, górne podanie za plecy Lucjana Szwarca i napastnik gospodarzy nie marnuje sytuacji sam na sam z Bartkiem Stawickim, który odrobinę się spóźnił w tej sytuacji. Mamy 1:0 dla gospodarzy. Dwie minuty później był już remis, dośrodkowanie z rzutu rożnego, zamieszanie i piłka spada pod nogi Krystiana Rochewicza, który takich sytuacji nie zwykł marnować i silnym strzałem w krótki róg daje remis Wichrowi. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i mamy remis 1:1. Po zmianie stron przewaga gości, którzy praktycznie cały czas gościli pod bramką Turznicy. Od około 65 minuty gramy w "10" po czerwonej kartce dla Mateusza Dembińskiego, który został wyrzucony z boiska za krytykowanie arbitra, który podytkował bardzo kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy. "Jedenastka" pewnie wykorzystana więc spotyka nas podwójne nieszczęście, ponownie przegrywamy, a dodatkowo mamy na boisku jednego zawodnika mniej. Gdy wszystkim wydawało się, że gospodarze spokojnie dowiozą zwycięstwo do końca po raz kolejny zaatakowali przyjezdni. Najpierw z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Krystian Rochewicz, a chwilę później po ładnej indywidualnej akcji na 25 metrze przed bramką zostaje faulowany Radek Sargalski, do piłki podchodzi Adrian Urbański i ładnym uderzeniem z rzutu wolnego doprowadza do remisu. Chwilę później na przyjezdnych spada kolejne nieszczęście, mianowicie kolejne wykluczenie. Tym razem za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Marian Szpakowski i ostatnie 10 minut graliśmy w "9". Gospodarze rzucili się do desperackiego ataku, aby zdobyć zwycięską bramkę, Wicher potrafił jednak wyprowadzić jeden, bardzo skuteczny atak, Krystian Rochewicz dostaje podanie od obrońców i uruchamia wychodzącego na czystą pozycję Adriana Urbańskiego, któremu jako najlepszemu strzelcowi B-Klasy nie wypada marnować sytuacji sam na sam z bramkarzem i rzecz, która wydawała się niemożliwa staje się prawdziwa. Goście z Gwiździn słuchając wyzwisk około 50 (w większości pijanych kibiców) wywożą z bardzo gorącego terenu bardzo cenne w kontekście dalszej walki o A-Klasę 3 punkty. Z racji tego, że w 18 kolejce pauzowała Tessa Tuszewo, a KS Mroczno tylko zremisowało u siebie 1:1 z Avistą Łążyn mamy już tylko 2 punkty straty do Tessy i 4 do Mroczna. Sytuacja w naszej grupie robi się bardzo ciekawa, podobnie jak w naszej T-Mobile Ekstraklasie, gdzie w walce o tytuł bierze jeszcze udział kilka zespołów i na pewno końcówka sezonu będzie bardzo ciekawa. W najbliższej kolejce kolejny szlagier z udziałem Wichru, mianowicie zmierzymy się z sąsiadem z tabeli, drużyną Lidera Złotowo, która jest tylko jedną lokatę niżej. Ten mecz będzie kolejnym bardzo poważnym sprawdzianem przed Gwiździnami, którzy nie składają broni i konsekwetnie zbierają punkty, które w końcowym rozrachunku mogą mieć kluczową rolę.

Do zobaczenia w niedzielę i POWODZENIA ! :)