Odtwarzacz

Aktualności

Tropami Don Kichota ....

• autor: ric-70, 2017-04-25 11:46

Gmina Kisielice słynie z wiatraków, według moich informacji jest tam zlokalizowanych co najmniej 56 takich obiektów. Jest to z jednej strony ekologiczne, alternatywne źródło energii ale też kontrowersyjne i budzące wiele protestów i skrajnych emocji wśród sąsiadujących ( już, bądź potencjalnie) z nimi mieszkańców (małą namiastkę takiej sytuacji mieliśmy i w naszej miejscowości…). Trudno zaprzeczyć faktowi, że wicher jest niezbędny i współdziała z wiatrakami, gdzie cała śmietanka jest spijana po stronie właścicieli obiektów, wydzierżawiających grunty czy ściągających podatki. Jak się okazuje w piłkarskim świecie jest zupełnie inaczej. Wicher jak do tej pory potykając się z drużyną z krainy wiatraków czyli Olimpią Kisielice  odnosi zupełnie odwrotne sukcesy niż walczący z wiatrakami bohater powieści Miguela de Cervantesa Don Kichot z Manchy …W ostatnią niedzielę przy zmiennej szalonej pogodzie w 4 spotkaniu odnieśliśmy 4 zwycięstwo. Poprzednie mecze były zacięte i do końca trzymające w napięciu, na ogół kończyły się minimalną wygraną, tym razem emocje były tylko do przerwy bo w drugich 45 minutach grała już tylko jedna drużyna- „pomarańczowi”. Była to 13 kolejka i 13 zwycięstwo Wichru jak widać przesądy nam niestraszne a to ważne w kontekście sobotniego wyjazdu do Kazanic, gdzie tylko raz udało się nam wygrać… Wicher (chyba się nie mylę ) jako jedyna seniorska drużyna w województwie wygrała do tej pory w swojej lidze wszystkie mecze i nie straciła punktu (może komuś chce się poszperać jak to jest w szerszej skali…).

Wicher Gwiździny - Olimpia Kisielice 7:2 (3:2)

Bramki :

1:0 18' Krystian Kowalski z rzutu karnego po faulu na Radku Sargalskim

1:1 27' Sebastian Falkiewicz

1:2 33' Marcin Trzeciak

2:2 43' Jakub Kowalski (głową) po dośrodkowaniu Przemka Dąbrowskiego

3:2 45' Krystian Kowalski (asysta Przemek Dąbrowski)

4:2 51' Krystian Kowalski ( po podaniu Jakuba Kowalskiego)

5:2 66' Krystian Kowalski (głową) po fenomenalnym podaniu przewrotką Jarosława Skonieczki

6:2 70' Adrian Urbański ( asysta Krystian Kowalski)

7:2 74' Jarosław Skonieczka (asysta Bartosz Jędrzejewski)