Odtwarzacz

Aktualności

Nie zawsze świeci słońce, czasem pada deszcz...

• autor: ric-70, 2017-09-10 20:04

Jeśli istnieje piłkarski  Bóg, to w niedzielne popołudnie 10 września 2017 nie był z Wichrem… Ponad  4 lata czekaliśmy , aby znowu zmierzyć się z KSM. Nie ma drugiego takiego rywala, którego chciałaby się pokonać… Najbliższy sąsiad, tam gdzie kończą się Gwiździny  zaczyna się Mroczno, z piłkarzy KSM , którzy grali w przeszłości w pomarańczowych koszulkach można by złożyć naprawdę niezłą drużynę , przyjaźnie , koligacje rodzinne i codzienne przenikanie na różnych płaszczyznach życiowych sprawia, że parafrazując motto FC Barcelony "Més que un club" można stwierdzić, iż  takie spotkanie to „więcej niż mecz”… Świetnie przygotowane boisko, fajna pogoda, ogromne zainteresowanie publiczności , kamera firmy R-GOL i WMZPN-u (#WidzimySięNaMeczu) – oprawa robiąca wrażenie jak na A klasowe rozgrywki. Z naszej strony zabrakło tylko dobrego wyniku… Już w 6 minucie źle ustawioną pułapkę ofsajdową wykorzystał Łukasz Cherkowski i goście objęli prowadzenie …w 19 minucie było  0:2 gdy dośrodkowanie Maćka Kamińskiego główką wykończył niepilnowany Jacek Elgert.  Z naszej strony w pierwszej połowie najbliżej strzelenia gola był Przemek Dąbrowski po strzałach głową, ale raz zmierzającą do pustej bramki futbolówkę wybił tuż przed linią bramkową obrońca a innym razem piłka minimalnie minęła słupek, niestety nie z tej strony , która uszczęśliwiłaby miejscowych kibiców …Druga połowa to ataki „pomarańczowych” już po 6 minutach powinien być remis , niestety tego dnia nasz snajper Henryk Płochacki  zapomniał zabrać z domu amunicję …Goście odpowiadali groźnymi kontrami ale Łukasz Jaworski wybronił kilka sytuacji sam na sam z Maćkiem Kamińskim i Jackiem Elgertem,  w końcu jednak w 75 minucie ten ostatni w zamieszaniu podbramkowym zachował najwięcej przytomności i strzelił 3 gola dla KSM. Tym razem odpowiedź była natychmiastowa już minutę później faulowany w polu karnym został  Jakub Kowalski a „11” pewnie wykonał Adrian Urbański i zrobiło się 1:3 . Huraganowe ataki w końcówce nie przyniosły zmiany wyniku i ekipa z Mroczna mogła świętować wygrane derby… Taka jest piłka, trzeba strzelać gole, skuteczność to na pewno element nad którym musimy pracować , bo to już drugi mecz ,gdzie zawodzi i przez to stwarzamy sobie problemy, nie potrafiąc „wrócić do meczu” gdy rywal obejmuje prowadzenie. Było to 7 oficjalne spotkanie między Wichrem a KSM, teraz bilans jest idealnie remisowy 3-1-3, bramki 12:12 i w oczach wielu obserwatorów niedzielny pojedynek z przebiegu gry był właśnie  „na remis” , ale piłkarski Bóg (..jeśli istnieje…) był tym razem po stronie KSM- u…

Po 4 kolejkach tabela jest bardzo spłaszczona , poza Welem Lidzbark, który trochę odskoczył od stawki, różnice punktowe są minimalne, można po tygodniu znaleźć się na podium, by w następnym prawie dotknąć dna… To obrazuje , jak ciekawe będą rozgrywki i jak ważny jest każdy punkcik… Wicher na razie gra bezkompromisowo, albo wygrywa albo przegrywa… W sobotę jedziemy do lidera...walczyć… bo „dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” …

Wicher – KS Mroczno 1:3 (0:2)